تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان


گردشگری جزیره کیش


اجاره خودرو در کیش
جزیره کیش در طی مدت اقامت گردشگران همه تمهیدات لازم را جهت آرامش خاطر آنان فراهم آورده است. دسترسی به بهترین و لوکس ترین هتل ها جهت اسکان و همچنین فراهم بودن انواع خودروها با مدل های جدید و به روز دنیا برای جابجایی و حمل و نقل گردشگران در سطح جزیره، از جمله این تمهیدات است.
مسافران و عزیزانی که با هر هدفی به جزیره کیش سفر می کنند می توانند در مدت اقامت خود برای تردد در جزیره از خودرو های اجاره ای استفاده کنند. شرکت ها یا رنتکاران اجاره خودرو معمولاً در همه نقاط جزیره شعبه هایی را جهت دسترسی آسان مسافران و علاقمندان به انواع خودرو های اجاره ای قرار داده اند. کافی است گردشگر با تماس تلفنی یا اینترنتی با شرکت های اجاره خودرو تماس حاصل نماید و خودرو مورد نظر خود را با هر مدل و قیمتی رزرو کند. مؤسسه اجاره دهنده پس از ورود مسافر به جزیره، خودرو را در فرودگاه یا در محل اقامت اجاره کننده به او تحویل می دهد.
دسترسی به بهترین مدل های ماشین دنیا در جزیره کیش، یکی از جذابیت های ویژه این منطقه است؛ چرا که بسیاری از خودرو های مورد نظر را نمی توان در نقاط دیگر کشور مشاهده کرد. علاقمندان با اجاره یک خودرو در مدت زمانی معلوم می توانند به راحتی از محیط های بکر و زیبای جزیره  دیدن کنند و لذت ببرند.
البته مسافرانی که قصد دارند در کیش رانندگی کنند باید در نظر داشته باشند که قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش نسبت به دیگر نقاط کشور کمی سخت گیرانه تر و متفاوت تر است؛ به طور مثال: سرعت رانندگی در کیش نباید بیشتر از پنجاه کیلومتر باشد، بوق زدن در معابر ممنوع است چرا که راننده حق ندارد آرامش جزیره را با هر نوع آلودگی صوتی برهم بزند.
رعایت قوانین ذکر شده الزامی است در غیر اینصورت بابت هر تخلف، جریمه پرداختی نسبت به جریمه های سایر نقاط کشور دو برابر محسوب می شود. 
بازارها و مراکز تجاری مدرن در منطقه آزاد کیش (از خرید لذت ببرید)
یکی از مباحث مهم صنعت توریسم، اقتصاد گردشگری است. در واقع همه پارامتر های صنعت گردشگری به صورت مجموعه ای واحد برای نیل به هدفی مهم یعنی منفعت اقتصادی به فعالیت می پردازند. بدین ترتیب باید اذعان کرد بازار ها و مراکز خرید در شهر های توریستی و مناطق آزاد یکی از شاخصه های مهم اقتصاد گردشگری محسوب می شود. مراکز تجاری در منطقه آزاد کیش هم از این قاعده مستثنی نیست؛ تنوع و تعدد بازار ها و مراکز تجاری در جزیره کیش سود فراوانی را به بدنه اقتصاد گردشگری این منطقه توریستی وارد می کند.
 به طور کلی امروزه گردشگری می تواند نیرو محرکه اقتصاد جوامع باشد، و توریسم در مناطق آزادی چون کیش سهم بیشتری در پیشبرد این هدف دارد.
جزیره کیش به عنوان یکی از قطب های گردشگری با دارا بودن بازارها و مراکز تجاری مدرن نقش عمده ای در توسعه اقتصادی کشور ایفا می کند.
مراجعه فراوان گردشگران و مسافران به بازار ها و مراکز خرید کیش نمود توسعه و ثبات اقتصادی این منطقه و همچنین رضایتمندی سرمایه گذاران و مشتریان این مراکز می باشد.
بی شک یکی از عوامل مهم جذب گردشگر در جزیره کیش بازار ها و مراکز تجاری مختلف با عرضه انواع کالا ها و خدمات می باشد.
البته شایان ذکر است که مسافران جزیره کیش با هر هدفی به این جزیره سفر کنند به طور حتم به مراکز تجاری کیش مراجعه خواهند کرد و علاوه بر بازدید، ره آورد سفرشان را از این مراکز خریداری می کنند.
کیش سابقه ای دیرینه و درخشان در زمینه تجارت دارد. تعدد مراکز تجاری مدرن و زیبا با معماری های منحصر به فرد و عرضه انواع کالا با برند های معتبر جهانی رضایت خاطر مشتریان داخلی و خارجی جزیره را فراهم آورده است. جذابیت های بصری در بازار ها، پاساژ ها، مراکز تجاری و تعدد و تنوع کالا و محصولات مورد نیاز گردشگران و همچنین قیمت های مناسب تر نسبت به سایر نقاط کشور؛ البته در برخی اقلام، یکی از مهم ترین و اثرگذار ترین عوامل مؤثر در تقاضای گردشگری جزیره کیش می باشد.
مهم ترین و پر طرفدار ترین بازار های جزیره کیش بدین شرح است:
بازار مروارید، بازار پردیس یک، بازار پردیس دو، بازار مریم، بازار زیتون، بازار پانیذ، بازار ونوس، بازار مرجان، بازار پارس خلیج، بازار عرب ها، بازار بهکیش، بازار سفین، بازار خدماتی هرمز، بازار مرکز تجاری و ...
همچنین مراکز خرید دامون، شقایق، گلستان، حافظ، شارستان، پادنا و هایپر مارکت کیش.
در این بازارها علاوه بر عرضه کالا و اجناس، خدمات رفاهی چون رستوران ها، کافی شاپ ها و برنامه های شادی چون موسیقی و قرعه کشی میان خریداران نیز و جود دارد.
تعداد زیادی مرکز تجاری مدرن نیز در جزیره کیش در دست ساخت است که مهر تائیدی بر رونق اقتصادی این منطقه است...کلیک روی ادامه مطلب...
هیجان و لذت را با تفریحات آبی جزیره کیش تجربه کنید...
امروزه صنعت گردشگری دریایی به صورت چشم گیری گسترش یافته و شهرهای بندری و جزایر به جهت همجواری با دریا بستر مناسبی برای توسعه این صنعت فراهم آورده است.
دریا پتانسیل های فراوانی در زمینه گردشگری دارد؛ این پتانسیل ها در حوزه هایی چون اکوتوریسم دریایی، ایجاد دهکده های دریایی، آب درمانی و سلامت، کشتی های گردشگری، پارک های آبی در کنار سواحل، پلاژهای دریایی، مراکز و خدمات توریستی شناور مانند هتل و رستوران دریایی، تفریحات آبی هیجان انگیز و... نمود پیدا می کند.
و اما برجسته ترین جذابیت توریسم دریایی، تفریحات آبی و دریایی است. جزیره کیش در زمینه گردشگری دریایی یکی از نمونه های موفق گردشگری در کشور به حساب می آید. چرا که مدرن ترین و هیجان انگیز ترین ورزش ها، تفریحات و سرگرمی های دریایی در این منطقه شکل گرفته و به سرعت در حال توسعه است.
تفریحات آبی و دریایی جزیره کیش اوقات فراغت بی نظیری ،توأم با هیجان و لذت فراوان برای گردشگران خود رقم می زند. توریسم دریایی این جزیره زیبا امکانات و خدماتی نظیر: جت اسکی روی آب، غواصی، آکواریوم  شناور با انواع آبزیان، قایق های ماهیگیری و تفریحی، قایق های پدالی، چتر پاراسل، جت بوت، باناناراید، ویندسرف(بادبانی) و.... به دوستداران و علاقمندان تفریحات آبی و دریایی ارائه می دهد.
از میان موارد ذکر شده غواصی سرآمد تفریحات دریایی کیش برای همه گردشگران است. با توجه به مراکز آموزش غواصی در جزیره، امکان غواصی در آب های شفاف جزیره برای همه افراد حتی افراد مبتدی میسر می باشد. در میان قابلیت های آبی جزیره گردشگرن غواصی را برای مشاهده مرجان ها، آبزیان و ماهی های زینتی زیبا و منحصر به فرد جزیره انتخاب می کنند.
ماهی گیری تفریحی نیز در کیش در همه سواحل جزیره میسر است. گردشگران در سواحل آرام جزیره کیش می توانند ساعت ها با ماهی گیری از آرامش جزیره لذت ببرند.
جت اسکی نیز یکی از مفرح ترین و هیجان انگیز ترین تفریحات آبی این منطقه است که قوانین خاص خود را دارد و گردشگر ملزم به رعایت این قوانین است.
تفریحات آبی دیگر جزیره کیش بدین شرح است:
 
تفریحات و ورزش های آبی  
              محل استفاده   

  
گشت دور جزیره                                  مراکز گردشگری      
کشتی های تفریحی                             اسکله تفریحی      
گشت با قایق کف شیشه ای                  اسکله تفریحی      
انواع قایق های پدالی و پارویی                 کلوپ های دریایی      
پارک دلفین ها و پرندگان                         پارک دلفین ها      
اسکوتر برقی                                       مراکز تفریحی      
اسکی روی آب با قایق                          کلوپ های دریای      
اسکی روی آب با کابل برقی                   کلوپ های دریایی      
انواع قایق های بادبانی                         کلوپ های دریایی      
بیگ بال                                            اسکله تفریحی       
شاتل و بانانا                                      کلوپ های دریایی      
اسب سواری                                      اسکله تفریحی
هتل ها در کیش
اقامت یکی از دغدقه های مسافر در سفر است؛ به همین جهت گردشگران قبل از سفر اقدام به یافتن محل اقامتی مناسب همراه با امکانات رفاهی کافی می کنند تا سفری توأم با آرامش را تجربه و سپری کنند.
در گذشته کاروانسرا ها، میهمانخانه ها و منازلی در مسیر سفر، برای گردشگران وجود داشت که آنان برای تجدید قوا و استراحت در این مکان ها بیتوته می کردند. پذیرایی از مسافران و میهمانان در روزگاران قدیم به این روال بوده است. از سال 76 میلادی این مراکز به نام هتل تغییر نام دادند. واژه هتل از کلمه (Hostel) گرفته شده، که در کشور انگلستان برای نامیدن واحدهای اقامتی استفاده می شد که طبقه اشراف و ثروتمندان جامعه مالکان آن بوده اند.
اما امروزه با توجه به توسعه گردشگری و سیاحت در دنیا، اماکن مدرنی چون هتل ها، میهمان پذیرها و بین راهی ها شروع به فعالیت نموده اند که هر کدام بر اساس کیفیت و کمیت امکانات و خدماتی که به مسافر یا گردشگر ارائه می دهد رده بندی می شوند.
 جزیره کیش نیز به عنوان یکی از قطب های گردشگری ایران هتل های بسیار زیبا و لوکسی را در خود جای داده است. هتل های جزیره کیش با توجه به امکانات و خدماتی که ارائه می دهند به هتل های پنج ستاره، چهار ستاره، سه ستاره، دو ستاره و یک ستاره تفکیک شده اند که هر کدام مشتریان خاص خود را دارند؛ البته باید در نظر داشت که هتل های لوکس و پنج ستاره قیمت بالاتری نسبت به هتل های دیگر دارند.
اوقات فراغت دلپذیر در پارک های زیبای کیش
پارک ها و فضاهای سبز شهری نقش تعیین کننده ای در فراخوان گردشگر دارند. امروزه در هر منطقه ای توسعه فضا های شهری و برون شهری و خلق فضا ها و تفرج گاه ها با انواع پوشش گیاهی، در رأس کار مدیریت شهری قرار گرفته است. حال، اجرای این سیاست در قطب های گردشگری از اهمیت دو چندانی برخوردار است؛ چرا که خلق فضا ها و تفرجگاه های عمومی متنوع و زیبا فرصت های گردشگری مناطق توریسمی را افزایش داده و رضایت خاطر مسافران و گردشگران را فراهم خواهد آورد.
این قابلیت مهم هم در سرتاسر جزیره کیش به عنوان یکی از پارامترهای جذب گردشگر، به وضوح قابل مشاهده است. یکی از امتیازات ویژه جزیره خلق فضا های زیبای شهری با انواع پوشش های گیاهی چون درختان بومی غیر بومی، گل ها و گیاهان متنوع و زیبا می باشد.
مسافران و گردشگران جزیره کیش در نزدیکی بازارها، سواحل، هتل ها و مراکز خرید به سهولت می توانند از فضا های سبز و پارک های زیبای جزیره استفاده کنند و غبار خستگی را از جسم و روح خود بزدایند.
در جزیره کیش انواع پاک ها با کاربرد های متنوع وجود دارد:پارک هایی که با محوطه سازی های زیبا و دلپذیر، مناسب برای استراحت و قدم زدم می باشند، پارک هایی که جنبه ی سرگرمی و گذران اوقات فراغت دارند و پارک هایی که محل نگهداری حیوانات و گونه های جانوری است و به عنوان پدیده ای برای بازدید گردشگران محسوب می شود.
پارک آهوان، پارک دلفین ها و باغ پرندگان از جمله پارک هایی هستند که طرفداران بسیاری در جزیره کیش دارند.
پارک آهوان:
پارک آهوان در انتهای خیابان فردوسی، محل نگهداری انواع حیوانات چون آهو، شیر، میمون، گوزن، شغال و انواع پرندگان چون عقاب، طوطی، طاووس و ...است.
البته شایان ذکر است که آهوان این پارک در قفس نگهداری نمی شوند و آزادانه در فضای پارک رها شده اند. در واقع نام پارک برگرفته از این ویژگی پارک است.
پارک دلفین ها و باغ پرندگان:
جذابیت این پارک به وجود انواع پستانداران دریایی به ویژه هنر نمایی دلفین هاست، همچنین انواع پرندگان و گونه های گیاهی در این پارک قابل مشاهده هستند.

پارک تفریحی میر مهنا:
این پارک در ساحل شمالی جزیره و در کنار اسکله واقع شده است ، علاقمندان می توانند از این محل به تماشای لاک پشت های آزاد بپردازند و بر روی اسکله ماهی گیری کنند.
پارک ساحلی مرجان:
امتیاز ویژه این پارک مشاهده طلوع و غروب خورشید از این مکان است این پارک در مجاورت بازار مرجان قرار دارد. فضا سازی زیبای پارک با آلاچیق ها و محوطه سازی های زیبا در کنار آب های شفاف جزیره روح انسان را نوازش می دهد.

پارک کودک:
 این پارک یکی از قدیمی ترین و پر طرفدار ترین پارک های کیش است که با داشتن مسیر ویژه اتومبیل رانی برای کودکان و نوجوانان جذابیت بیشتری دارد.
همچنین پارک هنگام روبروی بازار پردیس، پارک فدک در بخش جنوبی جزیره در جاده دنیا، پارک خانواده پشت هتل گلدیس، مجموعه باغ ریحان در مسیر جاده دنیا از دیگر تفرجگاه های زیبا و دل انگیز جزیره کیش محسوب می شوند. مسافران می توانند در این فضا های دیدنی به استراحت بپردازند و لحظات شاد و آرام بخشی را به همراه اعضای خانواده سپری کنند.     

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی